"МИ РІЗНІ, АЛЕ РІВНІ" - під такою назвою бібліотека ім. Т. Шевченка організувала «Живу бібліотеку» в рамках проекту «Відкрий Мелітополь у своєму серці». З метою згуртування мешканців міста та сприяння толерантному ставленню їх між собою, на зустріч були запрошені мелітопольці різних вікових категорій, внутрішньо переміщені особи та люди з інвалідністю.
Після знайомства присутні поспілкувалися з «живою книгою», в ролі якої був Ілля Возняк, учень Мелітопольського училища культури, який в зв’язку з подіями на Сході нашої країни разом з сім’єю приїхав з Донецька у Мелітополь. Ілля розповів присутнім свою історію, поділився досвідом адаптації у нашому місті та відповів на запитання читачів. Учасники заходу від щирого серця побажали хлопцю, щоб ніякі перешкоди не стали на заваді здійснення його мрій і досягнення життєвого успіху.
Після цього ведучі запросили всіх взяти участь в іграх та виконати творчі завдання. Присутні розділилися на групи і складали «Абетку миру».
На кожну букву алфавіту треба було придумати слово, яке б вказувало на основні цінності, необхідні для збереження миру, єдності, дружби народів, любові до людей і землі. Також був оформлений і презентований творчій колаж з побажаннями миру, добра, єдності та щастя.
Ідея цінності кожної людини як особистості була представлена на прикладі картоплі. Кожен учасник отримав по картоплині і мав запам’ятати особливі прикмети свого клубня. Після цього картоплю знову перемішали - і кожен мав знайти свою картоплину за її індивідуальними відзнаками.
Основною лінією, яка пронизувала цей захід, стала тема єдності, доброзичливого ставлення до кожної людини. Чаювання, яким закінчився захід, пройшло в теплій та дружній атмосфері, завдяки тісному спілкуванню під час виконання завдань. Наприкінці заходу присутні ознайомились із тематичною книжковою викладкою.
Проведення «Живої бібліотеки» стало можливим завдяки участі мелітопольської громади в Проекті «Сприяння відбудові та сталому розв`язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування Європейського Союзу.
|