Середа, 22.01.2025, 03:43
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна  Мій профіль Вихід Вхід                                                                               
Про ЦБС
Користувачам
Статистика

OnLine
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



Європа-це ми
BookCrossing
Наші партнери
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук

Інтернет-центри

Інтернет та бібліотеки

      Протягом останніх років у Мелітопольській міській ЦБС запровадили нову бібліотечну послугу - надання читачам доступу до Інтернету. Це дає публічним бібліотекам м. Мелітополя можливість більш повно задовольняти інформаційні потреби користувачів, покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування, забезпечити усім громадянам рівний доступ до світових інформаційних ресурсів. Вільний доступ до Інтернету надав змогу користувачам бібліотек обмінюватися ідеями, знаннями та досвідом, спілкуватися. Ресурси світової мережі Інтернет суттєво доповнили традиційні ресурси бібліотек, поступово змінюють спосіб надання бібліотечних послуг, ставлять перед бібліотекарями нові завдання та вимоги.

В березні 2006 р. в центральній міський бібліотеці ім. М. Лермонтова завдяки фінансової підтримки Посольства США в Україні був відкритий перший безоплатний Інтернет - центр. А 24 вересня цього ж року, в День міста, в центральній дитячій бібліотеці "Мальвіна” при сприянні та підтримці Посольств Канади в Україні і місцевої влади, а саме мера міста Дмитра Вікторовича Сичова та начальника відділу стратегічного розвитку міста та інформаційних технологій Павла Анатолійовича Тимофєєва, відкрився ще один Інтернет-центр для дітей.

2010 рік також став роком досягнень для публічних бібліотек міста. Мелітопольська міська централізована бібліотечна система виграла грант проекту міжнародної технічної допомоги «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст – Україна»». Завдяки цій програмі бібліотечною системою було одержано безкоштовно та встановлено комп’ютерне обладнання у трьох бібліотеках-філіях та на абонементі ЦМБ ім. М.Лермонтова. При сприянні місцевої влади міста були виділені кошти на придбання меблів та ремонту приміщень 4-х бібліотек для відкриття безоплатних Інтернет – центрів комп’ютерного обслуговування читачів.

Таким чином, у Мелітопольській міській ЦБС комп’ютеризовані всі публічні бібліотеки. А завдяки програмі «БІБЛІОМІСТ» всі бібліотекарі тепер володіють комп’ютерною грамотністю і мають змогу надавати своїм користувачам якісні консультації, що привертає увагу громадськості. 

Багато користувачів, які приходять до наших Інтернет-центрів, не можуть самостійно здійснювати пошук у мережі Інтернет, не знають, як створити електронну скриньку, як копіювати потрібну інформацію на електронні носії, тому кваліфікована допомога бібліотечних працівників їм дуже необхідна.

Але бібліотекарі ЦБС на цьому не зупиняються, вони проводять багато масових заходів, беруть участь у нових проектах. Отже, у березні 2016 р. централізована бібліотечна система виграла грант німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ» на надання інформаційно-консультативної підтримки внутрішньо переміщеним особам. Завдяки гранту та фінансовій підтримці місцевої влади у п’яти публічних бібліотеках міста, які територіально розташовані у різних мікрорайонах, вже створено п’ять інформаційно-контактних центрів для тимчасових переселенців. Кожний центр оснащений 5 робочими місцями для вільного доступу до Інтернету, а також комплектом обладнання та меблів для проведення навчальних тренінгів.

 У  Інтернет-центрах надаються наступні послуги:

1. Безкоштовний доступ до мережі Інтернет:
  •  робота в мережі Інтернет 60 хвилин на день двічі на тиждень;
  • резервування часу для роботи заздалегідь;
  • довідкові видання з питань використання;
  • зберігання інформації на флеш-карту або CD

2. Безкоштовний доступ до WI-FI
3. Пошук інформації в мережі Інтернет (консультації, індивідуальні та групові навчання)
4. Роздрук матеріалів, сканування та копіювання документів
5. Оформлення електронних перепусток для перетину лінії розмежування у зоні проведення Антитерористичної операції через сервіс Служби безпеки України https://urp.ssu.gov.ua 
6. Пошук роботи в мережі Інтернет (консультації, індивідуальні та групові навчання)
7. Пошук втрачених контактів з родичами і друзями та спілкування з ними у соціальних мережах, шляхом відео-конференцій (консультації та навчання), Skype
8. Створення або приєднання до існуючих електронних петицій Президенту України, Кабінету Міністрів України, Запорізькій обласній державній адміністрації, Мелітопольській міській раді (консультації та навчання)
9. Відправка електронного звернення до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування через сервіс Урядового контактного центру http://ukc.gov.ua (консультації та навчання)
10. Замовлення та отримання державних онлайн-послуг через сервіс «Портал державних послуг» https://igov.org.ua (консультації та навчання)
11. Допомога в оформленні житлових субсидій через сервіс «Все про житлові субсидії» Міністерства соціальної політики України http://www.mlsp.gov.ua (консультації та навчання). Безкоштовний роздрук форм анкети та декларації для оформлення субсидії, сума призначеної субсидії з офіційного сайту  Мелітополя http://subsidii.mlt.gov.ua/
12. Оплата суспільно значимих послуг через системи Інтернет-банкінгу: комунальні послуги, придбання квитків на транспорт тощо (консультації та навчання)
13. Пошук офіційної публічної інформації через сервіс «Законодавство України» Верховної Ради України http://zakon.rada.gov.ua (консультації та навчання)
14. Проведення навчальних тренінгів з основ комп’ютерної грамотності
15. Проведення тренінгів з працевлаштування  у партнерстві з міським центром зайнятості та громадськими організаціями.

Відкриття Інтернет-центрів стало вагомим внеском в розвитку культури міста, вони сприяють популяризації ресурсів Інтернет, поширюють можливість задоволення освітніх, наукових, професійних запитів користувачів і тим самим підвищують рівень інформаційного обслуговування мешканців міста і регіону.  


Сайт створений при підтримці ЕГФ ЗНУ в м.Мелітополі