Програма «Бібліоміст»
Метою програми «Бібліоміст» є сприяння розвитку сучасної системи публічних бібліотек в Україні.
«Бібліоміст» співпрацює з центральними і місцевими органами влади та бібліотеками на всій території України, допомагає бібліотекам ефективніше служити потребам громад через навчання та використання сучасних технологій. "БІБЛІОМІСТ” модернізує доступ до інформації в публічних бібліотеках шляхом:
-
Обладнання більше 1000 публічних бібліотек технікою, щоб покращити доступ громадян до інформації;
-
Навчання більше 1000 бібліотекарів користуватися новітніми технологіями, щоб краще обслуговувати відвідувачів, а також створення до 25 нових тренувальних центрів для бібліотекарів по всій країні;
-
Допомоги бібліотекарям представляти інтереси бібліотек й отримувати ресурси, необхідні для задоволення потреб місцевих громад;
-
Формування у суспільстві розуміння ключової ролі бібліотек і необхідності їх підтримувати.
Мелітопольська міська бібліотечна система отримала згідно проекту міжнародної технічної допомоги «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст Україна» комп’ютерну техніку: 15 комп’ютерів, 4 сканери, 4 принтера, 15 вебкамер, гарнітуру (навушники) та ліцензійне забезпечення на суму 76948 грн. 74 коп.
Для встановлення комп’ютерної техніки у бібліотеки надана допомога Мелітопольською місцевою владою в розмірі 40 000 грн., на придбання меблів та ремонту приміщень публічних бібліотек Мелітопольської міської централізованої бібліотечної системи. Ремонт деяких приміщень бібліотек системи був зроблений комунальними службами міста та працівниками бібліотек.
Інтернет-центри публічних бібліотек м. Мелітополя це:
-
безкоштовний доступ до ресурсів Інтернету;
-
система навчання користувачів пошуку інформації в мережі Інтернет;
-
надання консультацій висококваліфікованими фахівцями безпосередньо на Інтернет-місцях;
-
роздрукування отриманої інформації з Інтернету та її запис на електроні носії;
-
інформація стосовно мереж Інтернет, пошукових систем, сайтів тощо;
-
підготовка вебліографічний покажчиків, постійне оновлення інформації про тематичні ресурси Інтернету.
Мережа Інтернет надає багато можливостей для отримання необхідної інформації на допомогу навчальному процесу.
Крім названих послуг, в Інтернет-центрах Мелітопольської ЦБС, надається можливість користуватися електронною поштою, скайпом, брати участь у чатах, для користувачів проводяться Інтернет-екскурсії, презентації сайтів громадських організацій та товариств, готуються вебліографічні списки та анотовані вебпокажчики.
Отже, Інтернет-центри стали важливою складовою інформаційного обслуговування сучасної публічної бібліотеки. Обслуговування користувачів у Інтернет-центрах публічних бібліотек є вимогою часу, і цей напрямок діяльності повинен мати необхідну матеріально-технічну базу та фінансування.