Субота, 18.05.2024, 11:14
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна  Мій профіль Вихід Вхід                                                                               
Про ЦБС
Користувачам
Статистика

OnLine
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0Європа-це ми
BookCrossing
Наші партнери
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук

LEAP

ПРОЕКТ LEAP
"ІНТЕРНЕТ ДЛЯ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК"
 
     З 2001 р. Посольство США реалізує програму "Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)". Уряд Сполучених Штатів виділив 1 млн. 500 тис. доларів на покращання доступу громадян України до інформації через відкриття у публічних бібліотеках Інтернет-центрів, безкоштовних для читачів. Бібліотеки з різних регіонів України стали переможницями всеукраїнського конкурсу проектів, що проводився за цією програмою.
    Відповідно до проектів бібліотеки отримали фінансування (до 24 тисяч доларів кожна) на придбання техніки, програмного забезпечення, оплату послуг провайдера, навчання користувачів. Передбачені також тренінги бібліотечних працівників з надання читачам цієї нової для українських книгозбірень послуги. Центр інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, що організував та проводить конкурс LEAP, навчає директорів бібліотек і керівників проектів, консультує бібліотекарів, а також через відкриті в усіх областях України Інтернет-центри поширює інформацію з актуальних питань. Партнером цього проекту виступає Центр безперервної інформаційно-бібліотечної освіти Української бібліотечної асоціації.
     У результаті реалізації проекту в публічних бібліотеках України працює понад 147 Інтернет-центрів. Вони пропонують читачам не менше п'яти робочих станцій, підключених до Інтернету, консультації та навчання методиці пошуку інформації в Інтернеті.
Завдяки відкриттю Інтернет-центрів не лише покращився доступ тисяч громадян України до електронної інформації, а й істотно змінилися самі бібліотеки. Відкриття цих центрів сприяло збільшенню підтримки бібліотек з боку владних структур і бізнесових кіл, привернуло увагу до книгозбірень засобів масової інформації. Активізувалася співпраця з громадськими організаціями, закладами освіти та науковими установами.
     Створення Інтернет-центрів сприяло інноваційному підходу бібліотекарів до обслуговування користувачів.
     Робота Інтернет - центрів, відкритих за проектом "Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)", свідчить, що перший "стрибок" був вдалим. Завдяки фінансовій і методичній підтримці Посольства США в Україні, творчому підходу бібліотекарів, розумінню і допомозі владних структур громадяни України отримали можливість доступу до світової мережі Інтернет. Значно підвищилася якість надання бібліотечних послуг та розширився доступ громадян України до інформації.

Сайт створений при підтримці ЕГФ ЗНУ в м.Мелітополі