71 рік відділяє нас від пам'ятного травня 1945 року, але ми знову і знову повертаємося в пам'яті до тих далеких, сповнених великою мужністю воєнних років. Напередодні Дня Перемоги на зустріч-реквієм «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги» співробітники читального залу центральної бібліотеки ім. Лермонтова запросили ветерана Другої світової війни Ігнатія Кіндратовича Підгорбунського. Герой-земляк, чудовий оповідач, поділився з присутніми спогадами про свою бойову юність.
Ігнатій Кіндратович зустрів війну в Макушинському сільгосптехнікумі Курганської області - мріяв стати агрономом. У жовтні 1941 року добровольцем пішов на фронт. Ігнатію тоді було всього 18 років. Війну почав у розвідувальному взводі дев'ятого батальйону першої лижної бригади Карельського фронту. Під час виконання бойового завдання отримав серйозне поранення. Якби не його командир, так і залишився б лежати в білому мовчанні Заполяр'я назавжди. А потім була учбова рота зв'язку. В серпні 1942 року - знову фронт в Сухінічі Смоленської області. Службу ніс він телефоністом в 217-ї стрілецькій дивізії. В її складі пройшов Орловсько-Курську дугу. А в грудні 1944 року його забрали в школу контррозвідки «СМЕРШ». По її закінченні Ігнатія залишили в особливому відділі 48-ї армії. День Перемоги молодший лейтенант Ігнатій Підгорбунський зустрів під Кенігсбергом (зараз Калінінград). Після 9 травня частину перевели на Північний Кавказ в Краснодар, і вже до пенсії він служив у контррозвідці.
Оповіді ветерана з цікавістю слухали учні спеціалізованої школи-інтернату "Творчість" та гімназії № 5. Школярі довго не відпускали Ігнатія Кондратовича, ставлячи йому чисельні питання про його бойовий шлях.
На згадку про зустріч почесному гостю подарували квіти та солодощі, подякувавши за його мужність і героїзм та побажавши довгих років життя і міцного здоров’я.
Гості заходу мали можливість ознайомитися з панорамною виставкою «Пам'ять не знає сивини», оформленою в вітринах бібліотеки.
Книги, альбоми, газетні та журнальні статті, представлені на виставці, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів.
|