У міських бібліотеках всі бажаючі мають нагоду ознайомитись з виставками, присвяченими Дню пам'яті жертв Голодомору. Згідно з Указом Президента України, починаючи з 2000 р., в нашій державі цей день відзначається щорічно у четверту суботу листопада.
Відомо, що голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. Серед багатьох болючих сторінок історії українського народу тема голодомору 1932-1933 років залишається однією з найскладніших і найдраматичніших.
З 20 листопада у міській бібліотеці ім. М. Горького діє виставка-реквієм «Чорні крила голодомору».
Сьогодні історичний факт голодомору 1932 – 1933 років в Україні визнали близько 70 країн світу, в тому числі парламенти 12 країн. В книзі «Великий голод в Україні» опубліковані свідчення очевидців для Комісії Конгресу США, що були зібрані впродовж 1983-1984 рр. за спеціальною методикою oral history і є безперечним доказом геноциду українського народу.
Відзначити хотілось би книгу «Голодомор 1932-1933 років в Україні. Документи і матеріали». Вона доносить до уваги користувачів великий комплекс документів і матеріалів, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціогуманітарної катастрофи українського народу. Це найповніше тематичне зібрання автентичних джерел з історії українського голодомору - документи Політбюро ЦК ВКП(б)У, РНК СРСР, РНК УСРР, місцевих партійних та радянських органів, установ ДПУ, суду, прокуратури, міліції; листування Й. Сталіна, Л. Кагановича, В. Молотова, С. Коіора, В. Чубаря та інших. Вміщено також матеріали зарубіжних дипломатичних представництв, організацій української еміграції, міжнародної громадськості. Виставка-реквієм демонструватиметься з 20 по 26 листопада в читальному залі бібліотеки.
З 23 листопада для вшанування пам’яті загиблих під час голодомору 1932-1933 рр. у бібліотеці В. Маяковського організована книжкова виставка «Кара без вини».
Виставка складається з двох розділів: «Людський вимір трагедії» та «Тінь голодної смерті». На виставці представлена література, у якій розкривається глибина трагедії українського народу під час Голодомору-геноциду 1932-1933 рр.
Тільки пам’ятаючи трагічні сторінки історії, можна боротися за світле майбутнє. Пам'ять про Голодомор має бути вічно, як реквієм, як пересторога всім сущим на Землі.
|