1 грудня в бібліотеці ім. Т. Шевченка оформлено тематичну полку «Народний філософ», присвячена 295-й річниці від дня народження Григорія Савича Сковороди, великого мислителя, просвітителя, письменника і педагога.
Григорій Сковорода був найвидатнішою постаттю у культурному і літературному житті України XVIII століття, всебічно обдарованою і освіченою людиною, новатором у галузі поетики. По суті, він вперше запровадив в українську літературу жанри байки, світської пісні, дружнього послання, особистої лірики. Йому належать переклади творів світової класики, зокрема, Горація, Вергілія, Плутарха. Чимало зробив Г. Сковорода і для розвитку української літературної мови на національній основі.
Увазі відвідувачів представлені збірки творів Г. С. Сковороди та література про його життєвий і творчій шлях. Серед цих видань – двохтомник його творів із серії «Гарвардської бібліотеки давнього українського письменства», куди увійшли поезії, байки, притчі, філософські трактати й діалоги, переклади і листи. Вперше перекладені із староукраїнської на нову українську літературну мову, вони відкривають сучасному читачеві дивосвіт думок і образів великого народного любомудра.
Цікаві факти з біографії Сковороди розміщені в книгах Неллі Топської «Любов – наснага, любов – журба» та мелітопольського письменника Сергія Авдєєнка «1000 і одна смерть». З них можна дізнатись про кохання в житті письменника та про останні хвилини його життя.
Могутній загальнолюдський зміст творчості Григорія Сковороди робить її близькою і зрозумілою сучасним читачам і підносить інтерес до цієї видатної особистості.
|