Література є відображенням епохи. Вона в числі перших відповідає на виклики часу, озвучує, осмислює все, що відбувається в серці людини, все, що відбувається в країні і в світі. І нова збірка мелітопольського письменника Миколи Лаврентійовича Процюка «В такое время мы живем», яку було презентовано в Центральній бібліотеці ім. Лермонтова, не є винятком.
Як пише в передмові автор: «Якщо Ви відкрили цю скромну книжечку, не поспішайте закрити. Її читання не забере у Вас багато часу. У збірці Ви знайдете вірші найрізноманітніших жанрів: любовну і еротичну лірику, поетичний живопис і сатиру, філософські міркування і соціальну проблематику, вірші до дня народження і трохи політики».
Книга складається з п'яти розділів. Перший розділ книги «Поезія» - дозволяє відчути себе сучасником епохи, об'ємно і об'єктивно побачити сьогоднішній світ.
Век двадцать первый. Мир на распутье.
Мечутся загнанно мысли и люди.
Экономическое лихолетье
Обосновалось на всей планете…
Вірші, вміщені у другій розділ збірки «Всі межі буття» - це можливість автора розповісти читачеві про свої печалі і відчути швидкоплинність життя, повернутися на мить в прекрасну країну дитинства.
Как просто в этом мире заблудиться,
Рванув чужой дорогой напролом,
И выпустить из рук свою «синицу»,
И разминуться в небе с «журавлем».
Любов - найпрекрасніше почуття на Землі, яке спонукає на навіженства і змушує робити необдумані вчинки. Саме цій темі присвячений третій розділ збірки «З любов'ю до жінки».
Я тебя придумывал, как сказку:
Из весенних капелек дождя…
У четвертому розділі збірки «З днем народження», автор помістив вірші-привітання: ліричні, добрі, що несуть адресату чудові побажання.
Еще один – невидимый – отчет
За год прошедший он себе сдает.
Прибавилось одним в копилке лет,
Ему повтора нет, возврата нет…
До поетичних творів Миколи Лаврентійовича додалася і проза, саме їй присвячено п'ятий розділ «Проза». Гротеск «Стати мільйонером», гумористичне оповідання «Життя на вагу грошей» і нарис «Моя перша війна» написані в різних жанрах і кожний цікавий по-своєму.
Присутні на презентації книги були приємно здивовані тим, що Микола Лаврентійович пише музику до своїх віршів, і сам є їх виконавцем.
Глядачі побажали автору нових творчих успіхів, а збірці побажали вдалої долі: бути затребуваною і до кінця прочитаною.
|