Кожна справжня людина шанує свою малу Батьківщину, своє рідне місто. Але є люди, які не тільки люблять своє місто, але й намагаються донести до нащадків інформацію про минуле свого краю. Такі люди звуться краєзнавцями. Вони поринають у глибину сторіч та, як золотошукачі, дістають з минулого події, дати, імена забутих людей, збирають воєдино окремі розрізнені історичні відомості та факти і передають ці знання нам. Громадська організація «Спілка краєзнавців Мелітопольщини» випускає свій краєзнавчий журнал, завдяки якому ми маємо можливість ознайомитися з правдивою історією про людей, про час, про події, що відбувалися на території рідного краю.
23 червня 2016 року у Центральній міській бібліотеці ім. М. Лермонтова відбулася презентація сьомого випуску журналу «Мелітопольський краєзнавчий журнал». У науково-популярному виданні «Спілки краєзнавців Мелітопольщини» вміщено 22 статті і 140 світлин, які охоплюють історію краю з доісторичних часів і до наших днів.
За словами редактора журналу Семена Воловника, над новим номером журналу, крім наших мелітопольських авторів, працювали автори з Києва, Москви, Запоріжжя та Херсонської області.
Поділився спогадами лікар-радіолог Михайло Костенецький, який конкретно і відверто розповів про те, як 30 років тому запорізькі лікарі вирушили ліквідувати наслідки Чорнобильської катастрофи. Відомий український археолог, професор В’ячеслав Мурзін розповів про кіммерійців - найстародавніший народ наших степових країв.
Низка статей розповідає про наших земляків: творця понад 40 сортів черешні Миколу Туровцева, педагога-географа Віталія Войлошнікова, будівельника з непростою долею Івана Філонова і паризьку художницю Женю Мінаш.
Крім цього зі сторінок журналу читач дізнається, що таке старовинні «полюбовні казки», як проходив в місті шаховий карнавал, навіщо комсомольці викрали крило німецького літака і чи живуть в наших краях величезні змії.
Почитати свіжий номер журналу можна в Центральній міській бібліотеці ім. М. Лермонтова.
|