В останні дні осені двері читального залу бібліотеки ім. М. Лермонтова гостинно відкрилися для охочих провести в бібліотеці "ненудні сутінки".
Захід був присвячений українським чарам, так яскраво оспіваним в творах українського письменника Миколи Гоголя. Всі, хто цього вечора заглянув до бібліотеки, потрапили в чарівне село Диканька, де привітні мешканці зустріли їх хлібом і сіллю.
Та потім дівчата поскаржилися гостям на нечисту силу, яка останнім часом почала навідуватися до села. І немов на підтвердження цих слів, поступово згасли всі вогні, і в непроглядній пітьмі прогримів грім і блиснула блискавка. А коли тьма розсіялася, перед гостями стояли три гоголівські відьми: Солоха, Панночка і Мачуха-відьма. Разом зі своїми помічниками – Домовиками вони пообіцяли влаштувати гостям «веселу ніч».
Свої обіцянки відьми виконали. Мачуха-відьма нахвалялася всіх закрутити - і з глибини вод покликала русалок, які провели з гостями майстер-клас «Русалчині танці».
Високоповажна Солоха обіцяла всіх заморочити і дійсно змусила всіх відповідати на хитромудрі запитання відеовікторіни. Разом з Панночкою гості готували приворотне зілля, з Марою - шили обереги, з Привидами здійснили екскурсію бібліотекою, а з Літературним медіумом спробували зазирнути у майбутнє.
Кульмінацією ненудних сутінок стала зустріч гостей з Вієм, якого призвали підступні відьми, почувши перший крик півня.
Але гості знайшли шлях задобрити Вія і заспівали йому справжні українські пісні та ще й з театралізованим супроводом. Отже, півні заспівали вчасно, а нечиста сила зникла.
Диканька, звільнена від темних чарів, радо відчинила двері шинка «У Рудого Панька», де гостей чекав накритий стіл і «приворотне зілля», яке всім кортіло спробувати.
Але відьми не зникли просто так, на прощання кожна з них обдарувала найактивнішого, на її думку, гостя своїм подарунком, пообіцявши, що в наступному році цей сувенір принесе його володарю удачу.
Проведення «Ночі у бібліотеці» стало можливим завдяки участі мелітопольської громади в проекті "Сприяння відбудові та сталому розв'язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні", що впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування ЄС.
|