6 грудня у центральній дитячій бібліотеці "Мальвіна" для спеціалістів міських та шкільних бібліотек відбувся семінар-практикум «Джерела духовного зростання: твори митців української літератури». Гостями семінару були: методист управління освіти Ірина Савченко, голова міського літературного об’єднання ім. П. Ловецького Світлана Непомняща, завідуюча Малою академією наук Олександра Меркулова та письменник Сергій Авдєєнко.
Відкрила семінар заступник директора з питань обслуговування дітей Мелітопольської міської централізованої бібліотечної системи Галина Водоп’янова.
Голова міського літературного об’єднання ім. П. Ловецького Світлана Непомняща ознайомила учасників семінару з різними формами популяризації краєзнавчої літератури серед дітей та молоді.
У цей день бібліотекарі зустрілись з Сергієм Авдєєнком – відомим письменником, драматургом, сценаристом, автором декількох книг для дітей, членом Спілки журналістів України. Він розповів про свій творчий шлях, історію написання деяких книжок, зокрема «Алексанр Тышлер и Мелитополь», «Александр Фесюк. Старик с душой юноши», «Сказки о королях», «От всей души».
Консультацію за темою «Основні тенденції розвитку сучасної української літератури» провела Олександра Меркулова, завідуюча Малою академією наук, керівник гуртка української філології. Вона розповіла про творчість лауреатів Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова»: Ірен Роздобудько, Василя Шкляра, Марії Матіос, Володимира Лиса, Андрія Кокотюхи. Олександра Сергіївна звернула увагу на розвиток в Україні різних літературних шкіл, що використовують публіцистичність, пародійність, іронізм та карнавальність.
Бібліотека «Мальвіна» та бібліотекарі шкіл №1 та №20 поділились досвідом роботи з питань популяризації класичної та сучасної української літератури з використанням можливостей інформаційних технологій. З учнями 1-11 класів шкіл міста проводиться багато заходів, а саме: вечорів, зустрічей, конкурсів, театралізованих вистав, книжкових виставок, майстер-класів і акцій.
Практичною частиною семінару стали майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки «Янгол-охоронець» та «Торбинки добробуту». Українські обереги – важлива складова національно-патріотичного виховання дітей. І бібліотекарі майстерно своїми руками виробили оригінальні композиції з природних матеріалів, оформивши «Торбинку добробуту». Ляльки-мотанки «Янгол-охоронець» з кольорових ниток та яскравих стрічок чудово прикрасили сніжне дерево, яке доповнить книжкову виставку.
«Безкоштовний ЗD кінотеатр» запропонував учасникам семінару кінопоказ уривків з сучасної екранізації відомого твору Миколи Гоголя «Вій».
Підбиваючи підсумки, організатори семінару методист управління освіти Ірина Савченко та заступник директора ЦБС Галина Водоп’янова зазначили, що одне з ключових завдань бібліотекарів – популяризація класичної та сучасної української літератури - є важливим аспектом діяльності для формування читацької компетентності та духовного зростання молодого покоління.
|