13 грудня в Центральній міській бібліотеці ім. М. Лермонтова оформлено книжкову виставку «Зі сторінок книжок – на голубі екрани».
Часто, прочитавши гарну книгу, ми хочемо ще раз пережити ті емоції, які подарував нам автор. І тоді на допомогу приходить фільм-екранізація. На виставці представлені твори українських та зарубіжних класиків, які були екранізовані.
Виставка складається з двох розділів. Особливої уваги заслуговують представлені в першому розділі «Шедеври української літератури» книжки відомих українських класиків. Так, наприклад, «Роксолана» Павла Загребельного - це історичний роман, вперше надрукований у 1980 році, в якому розповідається про життя української дівчини Роксолани та турецького султана Сулеймана І.
«Кайдашева сім’я» Івана Нечуй-Левицького - це модель усієї України. Автор блискуче розкрив деякі «небажані» риси нашої національної вдачі, української ментальності.
«Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського — модерний твір, в якому яскраво простежується імпресіоністична манера подачі матеріалу. Можна визначити три часові площини: перший — це сучасна для оповідача дійсність, побут та світогляд гуцульського села кінця XIX - початку XX століть. Другий — шекспірівський ідеал кохання, яким сповнене людське життя, яке підноситься над смертю та облагороджує людину. Третій — доба дохристиянських народних вірувань, що повертає людину до її первісного єднання з природою.
Щиру посмішку викликало у людей зображення головних героїв улюбленого українцями фільму «За двома зайцями» - Проні Прокопівни та пана Голохвастова.
Дуже приємно, що деякі читачі звернулись до абонементу бібліотеки, щоб ще раз перечитати представлені твори.
Другий розділ «Перлини світової класики» представляє екранізовані видання світової літератури: Маргарет Мітчелл «Унесенные ветром», Джека Лондона «Зов предков», Джонатана Свіфта «Путешествие Гуливера», Джованні Бокаччо «Декамерон», Колін Маккалоу «Поющие в терновнике» та інших.
Більш легендарної екранізації, ніж «Віднесені вітром», не знайдеш. Події відбуваються в південних штатах США в 1860-х роках. Це історія громадянської війни між північними промисловими і південними землеробськими штатами Америки.
В центрі роману «Поющие в терновнике» - історія австралійського сімейства Клірі. В книзі розгортається безліч історій і сюжетних ліній, але в центрі оповідання - роман Ральфа і Меггі.
Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду виставки.
|