Шановні читачі!
На абонементі центральної міської бібліотеки ім. М. Лермонтова відкрито виставку художніх творів класиків світової літератури, чиї ювілеї ми відзначаємо цього місяця. Які ж письменники дарують нам насолоду від читання своїх витворів не одне століття?
Деякі відомі твори, які читало старше покоління, не залишають без уваги і молодші читачі. Один із них – «Гобіт, або Туди і Звідти» Джона Рональда Руела Толкіна, до речі, уперше виданий 80 років тому. Продовженням казки є не менш популярна трилогія «Володар Перснів». А ось видана посметно книга «Легенда про Сіґурда і Ґудрун» - це сповнена драматичного напруження Толкінова версія величної нордичної легенди.
Умберто Еко - один з найпопулярніших письменників сучасної літератури, він - гуру для тих, хто вважає, що література має не розважати читача, а змушувати його замислюватися. «Ім’я рози» - історичний роман з безліччю унікальних відомостей про епоху і частково декоративним детективним сюжетом, а саме розслідуванням низки злочинів, що сталися у листопаді 1327 р. в одному з італійських монастирів. «Таємниче полум’я цариці Лоани» - твір, у якому розповідається про 59-річного міланського букініста-антиквара Ямбо, що внаслідок інсульту втрачає пам’ять.
Льюїс Керролл яскравою і теплою мовою писав для дітей і не без усмішки зазначав, що «Алісині пригоди у Дивокраї» й «Аліса у Задзеркаллі» розраховані на дітей віком від п’яти років до п’ятнадцяти, від п’ятнадцяти - до двадцяти п’яти, від двадцяти п’яти - до тридцяти п’яти і т. д.
Комедії Жана-Батіста Мольєра «Тартюф», «Міщанин-шляхтич» гостро критикують проблеми суспільства, розповідають про утвердження в житті світлого розуму, логіки, суворого порядку і моральності.
Творчість Вікентія Вересаєва відображає етап за етапом розвиток російської інтелігенції.
Ювілеї письменників у 2017 році - прекрасна можливість згадати їх творчість або прочитати в перший раз твори, на які не вистачало часу!
|