30 січня в читальній залі Центральної міської бібліотеки ім. М. Ю. Лермонтова пройшла година пам’яті «Скорбні фіалки Голокосту», присвячена Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.
До цього дня бібліотекарі читального залу підготували пізнавальну розповідь та мультимедійну презентацію, кадри із документальних та художніх фільмів про Голокост.
Голокост – одне з найпохмуріших явищ ХХ століття. В 1930-ті роки в Німеччині прийшла до влади нацистська партія, яка оголосила євреїв неповноцінними і заявила, що вони підлягають голокосту (випаленню). Це обернулося масовими вбивствами.
У широкому сенсі Голокост означає переслідування і масове знищення нацистами представників різних етнічних і соціальних груп в період існування нацистської Німеччини. В ході Другої світової війни гинули мільйони, але тільки євреїв та циган нацисти вбивали за національною ознакою. Жертвами ставали літні люди, жінки, діти. Протягом Другої світової війни було знищено майже 6 млн. євреїв. Третина єврейського населення була стерта з землі.
Спогадами про жахливі часи Другої світової війни з учнями спеціалізованої школи-інтернату «Творчість» поділилися представники Мелітопольської єврейської громади.
Світлана Маршак та Тамара Бондаренко розповіли про часи Голокосту.
Світлана Резник, яка у ті часи була дворічною дитиною, розповіла про свою сім’ю, про евакуацію та тяжку працю в умовах тилу. Раїса Міносян прочитала власний вірш про страхіття Голокосту, про 6 мільйонів євреїв, які загинули у нацистських концтаборах.
До заходу було організовано книжкову виставку-реквієм «Голокост: злочин проти людства» та виставку-інсталяцію. Свічки, які горіли на столі, символізували біль, жаль і глибоке усвідомлення великого нещастя нашого багатостраждального народу, а також надію на те, що подібне ніколи не повториться ніде на Землі.
На завершення заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв Голокосту.
|