Місто Мелітополь є інтеркультурною столицею України, тому громада міста поважає культуру і традиції народностей, які проживають в нашому багатонаціональному краї.
На базі Центральної міської бібліотеки ім. М.Ю. Лермонтова в рамках проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» 1 листопада 2016 року болгарським національним товариством «Балкани» було проведено свято «День відроджувачів народного духу».
День відроджувачів народного духу (День народних будителів) - болгарське офіційне свято, що відзначається 1 листопада. У цей день болгари шанують пам'ять болгарських просвітителів і революціонерів, котрі заклали основи нової болгарської історії та культури. Завдяки їм болгарський народ зберігся протягом століть і багатьох випробувань, що випали на його долю, вносячи незаперечний внесок в європейську культуру.
Вперше День відроджувачів народного духу був відзначений в 1909 році в місті Пловдив. Поступово відзначення цього свята перетворилося в традицію і в інших містах Болгарії. У 1922 році, за пропозицією міністра освіти Стояна Омарчевського 1 листопада було оголошено загальнонаціональним святом.
Свято відкрили директор централізованої бібліотечної системи Інна Єфименко і голова болгарського товариства «Балкани» Сергій Пачев. Вони привітали присутніх зі святом і повідомили, що дуже символічно відзначати свято болгарських просвітителів саме в стінах бібліотеки.
На вечорі були присутні: Красимира Колева - лектор болгарської мови МДПУ ім. Б .Хмельницького, яка приїхала до Мелітополя з болгарського міста Шумен, і керівник клубу історії, літератури і культури при товаристві «Балкани» Марія Косяченко. Гості вечора дізналися про болгарських героїв і народних будителів: Хаджи Димитра, Христо Ботева, Стефана Караджа, Любена Каравелова і багатьох інших.
Вірші болгарською мовою прочитали студенти 1 курсу філологічного відділення МДПУ К. Будник, Є. Рошеян та студенти промислово-економічного технікуму Д. Вікторов, Є. Торопов, Д. Малахов.
Марія Дмитрівна розповіла, що болгари дуже дбайливо ставляться до пам'яті про своїх предків, тому в знак подяки, згідно з болгарською традицією, було розрізано коровай і його шматочками пригостили присутніх.
|