13 вересня в Мелітополі відбувся культурно-просвітницький фестиваль «З країни в Україну». Волонтери, музиканти та народні умільці відвідали наш край, щоб наповнити його атмосферою єдності, підтримки та відчуттям українського духу. У програмі передбачалися майстер-класи, фестиваль традиційних ремесел, різні лекції, відкрита бібліотека, фотовиставки просто неба.
У форматі цього масштабного заходу центральну міську бібліотеку ім. М. Лермонтова відвідали науковці з Києва з пізнавальними лекціями та майстер-класами.
Першою виступила Катерина Липа – мистецтвознавець з міста Києва. Катерина за допомогою мультимедійних презентацій розповіла про стиль бароко в українській архітектурі, який складався протягом XVI – XVIII ст.
Бароковим спорудам притаманні нагромадження розкішних оздоб, підкреслена декоративність, грандіозність. Присутні на лекції почули, що більшість церков на території України будували з дерева, проте дерев’яне будівництво розвивалося в тісному взаємозв’язку з мурованим. Видатними взірцями є Троїцька соборна церква Густинського монастиря, Спасо-Преображенська церква в Ізюмі, Георгіївська церква Видубицького монастиря в Києві, церква св. Катерини в Чернігові, Спасо-Преображенська церква у Великих Сорочинцах та ін.
Виступ старшого наукового співробітника музею історії міста Києва Олексія Сокирка був присвячений історії нашої Державності, створенню Річі Посполитої та Польсько-Літовської унії.
Дуже цікаву інформацію надала Людмила Тихонова – провідний науковий співробітник, представник національного музею українського народного декоративного мистецтва. Вона розповіла про український народний одяг другої пол. XIX – поч. XX ст. Присутні дізналися, що одяг українців залежав від місця проживання та матеріального стану населення. За місцевістю можна було вирізнити і особливості одягу певних регіонів України, таких як: Волинь, Поділля, Полісся, Гуцульщина, Слобожанщина, Полтавщина та ін. Одяг поділявся на святковий і буденний, зимовий і літній. Сукно для одягу було дорогим, а полотно робили в домашніх умовах.
Після екскурсу в історію українського вбрання, Людмила провела майстер-клас з одягання національного українського весільного вбрання.
В рамках заходу «Відкрита бібліотека» волонтерами фестивалю міській бібліотечній системі були подаровані книги з історії України.
|