11 жовтня, напередодні Дня захисника України, у бібліотеці ім. М. Горького відбувся актуальний діалог «Сильні духом» в рамках проекту «Відкрий Мелітополь у своєму серці». Цього дня до бібліотеки на зустріч з молоддю завітали учасники АТО та внутрішньо переміщені особи.
З поетичною хвилинкою виступили вихованці театрального відділення дитячої школи мистецтв під керівництвом Олени Соболєвої. У їх виконанні прозвучали вірші наших сучасників Ігоря Бірчі «Моя Україна», Олени Лемішко «Роки минуть, та сльози вже не стерти», Вікторії Невідомської «Нам не відомі всі їх імена».
У ході заходу ведучі розповіли про те, що українці у всі часи цінували свою свободу. І значною мірою через це воювати доводилось нам часто і багато. Доводиться і нині захищати себе від нападників і не допустити завоювання території. Хто б міг подумати, що брати до рук зброю українцям доведеться й у третьому тисячолітті.
Змінювались обладунки, зброя, воєнні тактики та способи формування військ. Та незламним залишився волелюбний дух, здатність до самопожертви, яка дивує увесь світ. Які вони - українські воїни? Про це розповіли члени Спілки ветеранів АТО прапорщик Віталій Доновський та старший солдат Євген Юрченко.
У ході розмови молодь цікавилася такими питаннями:
- Наскільки важко вирішити йти в зону конфлікту?
- Скільки і як проходить навчання молодих воїнів?
- На який термін укладається контракт?
- Як родина ставиться до такої події?
Гості охоче розповідали про все, що цікавило юнацтво.
В діалозі взяли участь і переселенці зі сходу України Ганна Сидорова Юлія Шаповалова та Надія Лук’янова. Зі сльозами на очах Надія Василівна розповіла, як нелегко впоратися з наслідками конфлікту цивільним громадянам, особливо дітям. Такі зворушливі слова торкнулися серця кожного. Всі гості отримали сувеніри на пам’ять про цю зустріч.
Проведення заходу стало можливим завдяки участі мелітопольської громади в Проекті «Сприяння відбудові та сталому розв`язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування Європейського Союзу»
|