Я Мелітополь пригадав
В страшному сорок третьому,
Як ми повзли до переправ
Полями й очеретами.
Як ворог всюди сіяв смерть,
Рвав ніч вогнем і крицею.
Молочна повнилася вщерть
Червоною водицею.
М. Семенченко
Сімдесят три роки минає з того дня, коли героїчними зусиллями, ціною крові і життів сотень, тисяч воїнів Радянської Армії було знищено німецьку лінію оборони «Вотан». Чимало стерлося в пам’яті про ті дні, коли на мелітопольській землі гриміли гармати, розривалися снаряди і бомби, у жорстоких боях з гітлерівськими окупантами гинули солдати і офіцери Червоної Армії, на Мелітопольщині текли кроваві ріки.
Але в пам’яті народній не зітруться імена тих, хто ціною свого життя, мужністю і героїзмом завоювали нам свободу, чисте небо, ясне сонце. Їх імена увічнені у бронзі і граніті, викарбувані на пам’ятниках і обелісках, на граніті військово-братського меморіалу у місті Мелітополі.
20 жовтня у вітринах центральної міської бібліотеки ім. М.Ю. Лермонтова відкрилася виставка-реквієм «А пам’ять священна…» до Дня визволення Мелітополя від фашистських загарбників.
На виставці представлені не тільки книжкові видання, а й фотоальбоми, в основу яких ввійшли світлини з Центрального архіву кінофотокореспондентів України, військових фотокореспондентів і архіву Мелітопольського міського краєзнавчого музею. Особливе місце займає фотоальбом «На Мелітопольських рубежах». Привертає увагу раритетне видання 1944 року «Битва за Мелітополь» І. Короткова, яке дійсно є скарбом фонду читального залу ЦМБ ім. М.Ю. Лермонтова.
Мелітополю присвячено багато віршів та пісень. Не залишилися осторонь цієї хвилюючої теми композитори Мелітополя. Підтвердженням цього є збірки пісень «Пісні слави та безсмертя», «Пісні композиторів Мелітополя», «Родной Мелитополь, ты славы достоин».
Запрошуємо переглянути виставку усіх бажаючих.
|