Весна така – аж небувало! – добра:
Яріє рунь. Димує оболонь, –
А в пам’яті димлять на плечах роби
Найперших з перших, що пішли в огонь…
Чорнобиль – нестерпний біль і невигойна рана українського народу, знак планетарної біди, що не знає ні відстані, ні кордонів. Від початку цієї техногенної й екологічної катастрофи минуло 30 років. І весь цей час дзвони Чорнобиля б’ють на сполох, попереджуючи про загрозу неконтрольованого атому. Цю трагедію неможливо стерти з пам’яті, адже її наслідки ми досі відчуваємо у власному житті.
Чорнобильська трагедія – одне з найстрашніших лих не тільки для України, а й для усього людства. І волею долі епіцентром ядерної аварії стала саме наша багатостраждальна українська земля.
Кожного року ми повертаємося пам'яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов'язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків. Віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу та всього людства.
З метою виховання небайдужості до минулого і майбутнього своєї держави, співчуття до чужого болю як до свого, почуття любові до людини, землі, напередодні відзначення 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи в центральній бібліотеці ім. М.Ю. Лермонтова був проведений захід у форматі «жива книга» «А думалось, що атом той слухняний».
На зустрічі був присутній ліквідатор аварії Петро Олексійович Партасюк. У 1986 році він працював заступником керуючого трестом "Мелітопольагробуд" та був призваний на військові збори на 180 діб. На станції і в самому Чорнобилі йшла ліквідація випромінювання. Основна робота була спрямована на будівництво саркофага і на відновлення роботи 3-го блоку.
Спільно з представниками радіаційної безпеки Петром Олексійовичем обстежувалися робочі місця і призначалася тривалість робочого дня - від цього залежало здоров'я і життя людей. З 18 офіцерів призваних із запасу, на сьогодні залишилося в живих лише 2 людини, Петро Олексійович серед них.
На зустріч з «живою книгою» завітали студенти вищого професійного училища № 40 та учні спеціалізованої школи-інтернату «Творчість».
До Дня Чорнобильської трагедії у читальному залі було організовано книжкову виставку «Вічні дзвони подвигу й скорботи», вона розповідає про чорний квітневий день, коли стався вибух на 4-му енергоблоці ЧАЕС, про подвиг ліквідаторів–чорнобильців, про гіркі наслідки катастрофи для всього людства. На виставці також представлені художні твори, присвячені трагічній сторінці нашої історії.
Читачів та гостей міста запрошуємо відвідати виставку!
|