Вівторок, 10.12.2024, 12:56
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна  Мій профіль Вихід Вхід                                                                               
Про ЦБС
Користувачам
Статистика

OnLine
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



Європа-це ми
BookCrossing
Наші партнери
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук

Проект "Відкрий Мелітополь у своєму серці"

У лютому 2017 року в результаті конкурсного відбору громаду Мелітополя було відібрано, як зацікавлену в участі у проекті із соціального згуртування «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні».

Проект реалізовується представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу. Мета проекту: інтеграція та об'єднання внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та членів приймаючих громад, шляхом соціальної згуртованості населення та миробудівництва.

З 24 до 26 квітня в рамках цього проекту на базі центральної дитячої бібліотеки "Мальвіна" пройшли тренінги на тему «Соціальна згуртованість, мобілізація внутрішньо переміщених осіб. Проектна діяльність та розвиток громади». Впродовж трьох днів 25 учасників тренінгів: місцеві мешканці, внутрішньо переміщені особи (ВПО), представники етнічних меншин та люди із інвалідністю вчилися писати проекти, розуміти потреби один одного і створювати спільні заходи. Багато цікавих і корисних заходів, направлених на згуртування громади Мелітополя, були напрацьовані та прописані. Всі свої ідеї учасники об’єднали у проект «Відкрий Мелітополь у своєму серці», який підтримала експертна комісія МОМ. 

Отже, спільними зусиллями мелітопольської громади (внутрішньо переміщених осіб, представників етнічних меншин та людей із інвалідністю) народився проект, який вже почав успішно втілюватися у життя. Проектом передбачається проведення різноманітних групових заходів (майстер-класи, тренінги, майстерні, інклюзивний бал) впродовж року. 

Щоб бути в курсі загальноміських заходів, направлених на згуртування громади Мелітополя, у Фейсбуці створена стрінка «Відкрий Мелітополь у своєму серці».

1. Назва проекту:

"Відкрий Мелітополь у своєму серці"

2. Обґрунтування

Місто Мелітополь є найчисельнішим містом в Запорізькій області (не враховуючи обласного центру). Населення міста становить 155 тис. осіб. Місто знаходиться на перетині двох міжнародних автомагістралей Москва-Сімферополь-Ялта та Одеса-Ростов-на-Дону. Місто є багатонаціональним, в якому проживають понад 100 національностей та народностей. Місто Мелітополь є єдиним з українських міст учасником проекту Ради Європи «Інтеркультурні міста».

Внаслідок збройного конфлікту в окремих районах Донецької та Луганської областей до міста приїхало понад 4000 вимушено переміщених осіб. Оскільки у місті Мелітополі на ринку праці практично немає вакансій (у Запорізькій області зареєстровано близько 27 тис. безробітних), більшість вимушено переміщених осіб не отримують постійних доходів та користуються державною та муніципальною соціальною допомогою.

Постравматичний синдром у поєднанні з економічними труднощями призводить до виникнення депресивних настроїв у більшості вимушено переміщених осіб.

Значною проблемою у суспільно-громадському житті міста становлять конфлікти на ідеологічній основі, що призводить до підвищення рівня агресії серед мешканців міста, рівня конфліктності, у т.ч. у питаннях надання додаткових гарантій соціального захисту для вимушено переміщених осіб за рахунок коштів місцевого бюджету.

У Мелітополі існує нагальна потреба в згуртуванні громади, подоланні депресивних тенденцій, примиренні між різними соціальними групами через проведення різноманітних заходів згуртування громади. При цьому важливо проводити такі заходи навколо громадської інституції, яка викликає довіру як серед мешканців міста Мелітополя, так й серед вимушено переміщених осіб, знаходиться поза політикою. Однією з таких авторитетних громадських інституцій є Центральна бібліотека ім. Лермонтова та її філії у різних частинах міста.

Бібліотека має позитивний досвід впровадження унікальних та затребуваних послуг для вимушено-переміщених осіб: соціально-контактний центр, оформлення електронних перепусток, допомога в пошуку роботи, надання безкоштовних юридичних послуг, послуги з психосоціальної реабілітації для дітей, постраждалих внаслідок збройного конфлікту. Крім того, бібліотека впроваджує інноваційні послуги для всіх мешканців міста: субсидії онлайн, пункт доступу до публічної інформації, різноманітні тренінги та семінари. Саме тому бібліотека є такою громадською інституцією, яка користується популярністю та довірою у мешканців міста Мелітополя, у т.ч. вимушено переміщених осіб.

3. Мета та завдання проекту

Сприяння вирішенню внутрішніх конфліктів між членами територіальної громади міста Мелітополя, подоланню негативних соціальних явищ у громаді, спричинених внаслідок збройного конфлікту в окремих районах Донецької та Луганської областей та подоланню депресивних настроїв у місцевих жителів та вимушено переміщених осіб через підвищення рівня соціальної згуртованості громади, формування громадянської компетенції, розвиток навиків ефективної комунікації та вирішення конфліктно-чутливих питань через діалог серед активних мешканців міста Мелітополя.

Завдання проекту:

  1. Активізувати широке коло мешканців міста через їх залучення до соціальних заходів, які спрямовані на активізацію громади, гармонійне співіснування, підтримку інтеграційних та адаптаційних процесів серед ВПО та приймаючих громад, а також на зменшення соціальної напруги та вирішення конфліктів всередині громади
  2. Підвищити рівень громадянської компетентності активних членів громади через проведення різноманітних тренінгів на базі «Вуличного університету»
  3. Згуртувати різні соціальні групи громади через проведення загальноміських вуличних арт-фестивалів соціального мистецтва у різних мікрорайонах міста, заходів культурного розмаїття
  4. Надати психосоціальну підтримку вимушено переміщеним особам через впровадження дозвіллєвих послуг в рамках клубу сімейного дозвілля „Happy Land”
  5. Покращити рівень згуртування громади через проведення різноманітних творчих майстер-класів
  6. Підвищити рівень професійної компетенції серед вимушено переміщених осіб шляхом проведення безкоштовних тренінгів з комп’ютерної грамотності.

Проектом передбачається проведення різноманітних групових заходів (майстер-класи, тренінги, майстерні, інклюзивний бал). У зв’язку з тим, що ці заходи розраховані лише на певну кількість людей, а бажаючих прийняти участь може бути значно більше, можуть виникнути певні складнощі з їх проведенням. З метою уникнення цього заплановано проведення попередньої реєстрації за допомогою онлайн-форми в Інтернеті та за телефоном. Інформація щодо можливості реєстрації для участі у запланованих заходах буде розповсюджуватися за допомогою засобів масової інформації, новинних Інтернет-ресурсів (у т.ч. на сайті Мелітопольської міської ради) та соціальних мереж. У випадку, якщо кількість бажаючих буде значно перевищувати заплановану максимальну кількість учасників, організаторами буде розглядатися можливість збільшення кількості таких заходів, не виходячи з обмежень бюджету проекту.

4. Цільові аудиторії:

Місцеві жителі міста, вимушено переміщені особи, діти, молодь, люди з інвалідністю, творча інтелегенція, люди похилого віку, користувачі бібліотек.

5. План реалізації у форматі запропонованої таблиці

6. Очікувані результати

  1. Короткострокові кількісні.
  1. Проведено цикл заходів "Вуличний університет у рідному парку": 250 учасників, у т.ч. ВПО та люди з інвалідністю, 20 волонтерів. 6 заходів (9 годин). 6 занять з фізичної культури (6 годин). 20 повідомлень у медіа
  2. Проведено цикл заходів "Культурне розмаїття": 18 заходів (40 годин) у 4 бібліотеках , які розташовані у різних мікрорайонах міста, протягом 9 місяців. Загалом буде залучено 655 учасників, у т.ч. ВПО та люди з інвалідністю, 10 волонтерів. 50 повідомлень у медіа
  3. Надані психосоціальні послуги у вигляді проведення цікавого та змістовного дозвілля в рамках клубу сімейного дозвілля “HAPPY LAND”: послугами Клубу сімейного дозвілля скористаються 500 сімей, у т.ч. ВПО та малозабезпечені. Протягом роботи клубу (9 місяців) пройдуть: 14 занять (21 година) - розвиваючі ігри для усієї сім'ї; 3 сімейних турніри з інтелектаульних ігр (6 годин); 17 майстер-класів для дітей та їх бітьків (25 годин) з різноманітних технік (орігамі, ліплення, бісероплетіння, декупаж тощо); 3 виставки дитячіх робіт, створених під час майстер-класів. Кожна виставка буде працювати протягом 1 місяця на базі дитячої бібліотеки для усієї громади. 50 повідомлень у медіа
  4. Проведено заходи з об’єднання людей за спільним інтересом та розвитку особистостей в рамках майстерні "Невгамовні швачки": протягом 10 місяців роботи майстерні, на базі Мелітопольського міського товариства інвалідів, пройдуть 12 майстер-класів (24 години). У майстер-класах приймуть участь 20 учасників (240 відвідувань), у т.ч. ВПО та люди з інвалідністю. Залучено 10 волонтерів. 10 повідомлень у медіа. 1 виставка робіт протягом 1 місяця.
  5. Надано послуги професійного розвитку через тренінги "Основи компютерної грамотності": 20 тренінгів (30 годин), 2 групи (30 слухачів, 600 відвідувань), 2 волонтери. 10 повідомлень у медіа
  6. Проведено інклюзивний бал для інтегрування всіх категорій населення міста, присвячений міжнародному дню людей з інвалідністю: 4 години, 80 учасників, 10 волонтерів, 10 благодійників, 10 повідомлень у медіа
  7. Проведено фестиваль національних культур «Віра.Надія.Любов»: 1000 учасників, 30 волонтерів, 10 благодійніків, 10 локацій, у т.ч. локація з майстер-класів по Хенд-мей, на головній площі міста та у парку ім. М. Горького, 30 повідомлень у медіа.
  8. Проведено фестиваль соціальної дії "Вишиванка Fest Мелитополь-2017": 150 учасників, 10 волонтерів, 5 благодійника, 20 повідомлень у медіа
  9. Проведено фестиваль соціальної дії "GREENfest-2017": 500 учасників, 20 волонтерів, 5 благодійника, 20 повідомлень у медіа
  10. Проведено фестиваль соціальної дії "ТомСойерFEST-2018": 1500 учасників, 30 волонтерів, 10 благодійників, 30 повідомлень у медіа.
  1. Короткострокові якісні.
  1. Підвищений рівень громадянської та професійної компетенції серед місцевого населення та вимушено переміщених осіб
  2. Започатковані нові громадські ініціативи в сфері проектів соціальної дії
  3. Налагоджено партнерство поміж вимушено переміщених осіб, громадських активістів, представників органів місцевого самоврядування.
  1. Кількісні довгострокові
  1. Близько 4000 жителів міста, у т.ч. вимушено переміщені осіби та люди з інвалідністю долучилися до різних заходів проекту.
  1. Якісні довгострокові.
  1. Подолано значну частину внутрішніх конфліктів серед членів територіальної громади
  2. Підвищено рівень соціальної згуртованості громади
  3. Підвищено рівень інституційної спроможності Центральної бібліотеки ім. Лермонтова та її філії, парку культури і відпочинку ім.Горького та інших установ, які працюють на розвиток громади.

Сайт створений при підтримці ЕГФ ЗНУ в м.Мелітополі