95 років від дня народження Олександра Івановича Чигрина (1918-1997), засновника і керівника естрадного оркестру Мелітопольського інституту механізації сільського господарства (тепер ТДАТУ)
З чаруючим світом музики Олександр Іванович Чигрин познайомився ще в ранньому дитинстві: у будинку Чигринів проходили репетиції весільного ансамблю, в якому грав на кларнеті старший брат.
У 1934 році Олександр вступив до Артемівського музичного училища по класу труби. Потім була консерваторія в Мінську, закінчити яку перешкодила війна.
Олександр Іванович потрапив у трудармію, де рив окопи і протитанкові рови, потім був призваний в діючу частину і став кавалеристом. У 1944 році командир полку доручив О.І. Чигрину створити духовий оркестр. З полком Олександр Чигрин пройшов до Румунії - і там, коли в повітрі вже витали мелодії перемоги, був створений козачий ансамбль пісні і танцю. Олександр став музичним керівником колективу.
Після війни Олександр Іванович повернувся в Донбас, керував обласним джаз-оркестром. У 1949 році, перебуваючи проїздом в Мелітополі, Чигрин зустрів свого земляка-сурмача, який запропонував йому роботу в МІМСГ (нині –ТДАТУ). Почалася тривала, копітка робота по створенню інструментального естрадного оркестру. Музиканти об'їздили десятки міст Радянського Союзу, тричі побували за кордоном. Концерти оркестру Чигрина звучали в Москві і Києві, Тбілісі та Мінську, Варшаві, Берліні та Тулузі ...
Майже за сорок років існування естрадного оркестру О.І. Чигрин виховав велику плеяду музикантів-професіоналів.
Помер 26 лютого 1997 р. в Мелітополі.
Література про життя та діяльність
Чигрин Александр Иванович // Кто есть кто на Мелитопольщине : информ.-биогр. сб. – Х., 2004. – С. 492.Куперман Ю. А.И. Чигрин. Жизнь, посвященная музыке // Мелитопольские ведомости. – 1994. – 13 окт.Сухаренко В. Помним его музыку и песни : памяти А. Чигрина // Новий день. – 1999. – 27 лют.Шермейстер Л. З музикою в серці // Серп і молот. – 1978. – 25 січ. Усиков В. Светлой памяти : Александр Иванович Чигрин // Шанс. – 2001. – 8 февр. – С. 14.