Запрошуємо до слова
Сінегіна Л. О.,
директор Мелітопольської міської
централізованої бібліотечної системи
Бібліотеки Мелітопольщини: погляд у майбутнє
Важливим чинником, який зараз впливає на майже всі сфери діяльності людини є глобальна інформатизація суспільного розвитку.
Інформаційні технології, що стрімко увірвались у життя українського суспільства, не оминули бібліотеки Мелітопольського краю. Саме завдяки цим процесам бібліотечні заклади реалізують перехід від традиційної книгозбірні до динамічного центру інформації. І як не важко формується наша держава як самостійна, бібліотеки в нашій країні змінюються і розвиваються.
Вагомим фактором до позитивних змін у бібліотечному будівництві стала реалізація програми США "Інтернет для читачів публічних бібліотек", інших проектів, конкурсів та семінарів. Ця добра практика партнерства та взаємодопомоги дозволила багатьом бібліотекарям змінити як власний професійний світогляд, так і свою бібліотеку. Створення Інтернет-центрів сприяло впровадженню у закладах інноваційних підходів до обслуговування користувачів. За допомогою сучасних технологій для громадян стала більш доступною інформація, яка необхідна для самоосвіти, удосконалення професійних та набуття нових знань. У свою чергу, це вимагає підвищення кваліфікаційного рівня сучасного бібліотекаря, який має вільно орієнтуватися в інформаційних ресурсах - як традиційних друкованих, так і електронних.
Мелітопольська центральна міська бібліотека не стоїть осторонь сучасних тенденцій у бібліотечному житті. У 2005 році ЦБС взяла участь у проекті Посольства США в Україні "Інтернет для читачів публічних бібліотек: електронні ресурси доступні для всіх (LEAP)". У березні 2006 року було відкрито перший Інтернет-центр в центральній бібліотеці ім. М. Ю. Лермонтова І відразу ж змінилась якість обслуговування користувачів: до наявних друкованих додались електронні ресурси; користувачі почали одержувати та роздруковувати отриману інформацію з Інтернету, записувати її на електронних носіях; з'явилась можливість працювати у середовищі електронних бібліотек, спілкуватися з колегами.
Через деякий час, за підтримки посольства Канади, Євроклубу та місцевої влади, на радість дітлахам успішно запрацював Інтернет-центр у дитячій бібліотеці ім. А. Гайдара. Це дозволило розширити спектр інформаційних ресурсів при обслуговуванні читачів-дітей.
Інтернет-центри відразу зайняли важливе місце у структурі публічних бібліотек, їх робота стала одним з пріоритетних напрямків діяльності. Керівництво бібліотек розуміє, що саме ця структура є проривом і стрибком у майбутнє.
Але й це ще не все. У 2010 році Мелітопольська МЦБС виграла грант, взявши участь у конкурсі програми "Бібліоміст".
Ми дуже вдячні комісії конкурсу за те, що наша система одержала статус переможця. Особлива подяка - меру нашого міста Дмитру Вікторовичу Сичову та керівникові Євроклубу міста Мелітополь Павлу Анатолійовичу Тимофєєву. За підтримки місцевої влади ми докладемо максимум зусиль, щоб в кожній бібліотеці ЦБС були відкриті Інтернет-центри. Це дасть можливість зміцнити позиції бібліотек як інформаційних лідерів.