Неділя, 22.12.2024, 17:05
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна  Мій профіль Вихід Вхід                                                                               
Про ЦБС
Користувачам
Статистика

OnLine
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



Європа-це ми
BookCrossing
Наші партнери
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук

Бєлікін Яків Олексійович

120 років від дня народження Бєлікіна Якова Олексійовича (1896-1949), дільничого інспектора, капітана міліції Мелітопольського міського відділу МВС, що загинув при виконанні службових обов’язків. На честь Я. Бєлікіна названо одну з вулиць м. Мелітополя.

Бєлікін Яків Олексійович народився 21 листопада 1896 року в Московській області, в селянській родині. В буремному 1918 році Яків Олексійович вступив в робітничо-селянську Черво­ну армію. Після демобілізації Бєлікін приходить на роботу в органи міліції. Службу починав в підрозділах Московської та Рязанської міліції.

25 жовтня 1943 року Якова Олексійовича переведено в карний розшук Мелітопольського міського відділу міліції.

Багато було зроблено для вилучення злочинних елементів, в припиненні і розкритті злочинів. Робочий день закінчувався далеко за північ. Роботу Я.О. Бєлікіна було гідно оцінено, його представляли до нагороди орденом Леніна і Червоної Зірки.

Тої березневої ночі 1949 року Бєлікін в своєму кабінеті, підбивав підсумки минулого дня, намічав собі план на завтра. Він подивився на годинник, третя година ночі. За вікном посвистував вітер. Пора йти додому, до родини. Закривши двері кабінету, побажавши спокійного чергування черговій зміні, Яків Олексійович попрямував до виходу. Не міг знати старший оперуповноважений карного розшуку капітан міліції Бєлікін, що більше не повернеться в свій відділ, не знали і товариші по службі, що замість зустрічі з Яковом Олексійовичем буде оголошено тривогу.

Темна українська ніч огорнула місто, яке мирно спало. Бєлікін, підіймаючись вулицею Дзержинського, дійшов до колишньої будівлі середньої школи № 4. Він почув гомін, що долинав знадвору. Увійшовши у двір, Бєлікін побачив людей, які вантажили мішки з зерном у вантажівку. Сумнівів не було. Злочинці грабували народне добро. Незважаючи на чисельну перевагу, Бєлікін вступив в двобій. Сили були нерівні. Грабіжники нанесли йому кілька ударів ломом по голові; співробітник міліції знепритомнів. Отримані травми виявилися смертельними. Яків Олексійович прийшов до тями ще тільки на мить, і використав цей останній момент життя для того, щоб записати на долоні номер вантажівки. Злочинці вивезли тіло міліціонера за місто і захова­ли. Ранком його знайшла випадкова перехожа. А ще че­рез добу товариші Якова Бєлікіна затримали зло­чинців, які вбили міліціонера.

На згадку про цю людину вдячні мелітопольці назвали одну з вулиць міста на честь Якова Бєлікіна.

Ім’я героя занесене на пам’ятну дошку співробітникам Мелітопольської міліції, які загинули при виконанні службових обов'язків.

Використані матеріали з книги  Л.В. Жавжарова «Погибли при исполнении...»

 

Література про життя та діяльність

     Мохов Н.В. Их именами названы улицы города Мелитополя : крат. биогр. справ. / Н.В. Мохов. – Мелитополь, 2008. – 148 с. – Из содерж.: Беликин Яков Алексеевич. - С. 34.

     Они погибли за наше спокойствие. Мелитопольские милиционеры, которые живы вечно // Наш город. – 2013. – 28 авг.-4 сент. – С. 20.

     В память о погибших милиционерах открыли мемориальную доску : фотохроника событий // Мелитоп. ведомости. – 2014. – 14-20 мая. - С. 3.

     Жавжаров Л.В. Погибли при исполнении... [Электронный ресурс] // Літопис запорізької міліції : [сайт]. – Режим доступа: http://www.veteranovd.zp.ua/2012/11/blog-post_17.html (дата обращения: 31.10.2015). – Загл. с экрана.

 


Сайт створений при підтримці ЕГФ ЗНУ в м.Мелітополі