Неділя, 29.01.2023, 08:15
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна  Мій профіль Вихід Вхід                                                                               
Про ЦБС
Користувачам
Статистика

OnLine
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0Європа-це ми
BookCrossing
Наші партнери
Календар
«  Січень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук

Сінєгіна Любов Олександрівна

    Вже більше п’ятдесяти років опікується книгою і бібліотекою Любов Олександрівна Сінєгіна. Вона – справжній  професіонал, активна, творча та цілеспрямована натура.

    Народилася Любов Олександрівна 23 грудня 1939 року в селі Кайри Комінтернівського району Одеської області. Свій шлях у професію Любов Олександрівна почала в 1954 році в стінах Одеського технікуму підготовки культурно-освітніх працівників. По закінченні працювала завідуючою бібліотекою радгоспу ім. Кірова Одеської області, завідуючою бібліотекою військової частини в Азербайджані, де служив її чоловік.

    Після переїзду на постійне проживання до м. Мелітополя у 1971 р. була тимчасово прийнята на роботу бібліотекарем. Зарекомендувавши себе  досвідченим фахівцем і здібним організатором, Л.О. Сінєгіна отримує підвищення і призначається завідуючою бібліотекою ім. М. Горького. З 1980 року Любов Сінєгіна - заступник директора, а з 1985 року - директор централізованої бібліотечної системи м. Мелітополя. Постійно дбаючи про підвищення свого професійного рівня, в 1986 році закінчила Харківський державний інститут культури і отримала диплом бібліотекаря-бібліографа вищої кваліфікації. 

    Очолювана Л.О. Сінєгіною ЦБС включає в себе п'ять бібліотек-філій в різних районах міста. Загальний бібліотечний фонд - більше 270 тисяч видань. Система охоплює понад 28 тисяч мелітопольських читачів. За досягнуті результати роботи колектив ЦБС під її керівництвом був нагороджений ювілейною медаллю «10 років Незалежності України» (2001).

    Визначна роль Любові Олександрівни як керівника полягає у згуртуванні висококваліфікованого колективу, вмінні вдумливо і переконливо спрямовувати працівників на реалізацію поставлених завдань. Працюючи на посаді директора централізованої бібліотечної системи, Л.О. Сінєгіна активно сприяє впровадженню сучасних технологій, нових форм та методів роботи.

    За її ініціативою та особистою участю Мелітопольська ЦБС взяла участь та стала переможцем у Всеукраїнському конкурсі «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)» (2006), проекту міжнародної технічної допомоги «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст Україна» (2010). Завдяки цьому у Мелітопольській міській ЦБС комп’ютеризовані всі публічні бібліотеки. Відкриття Інтернет-центрів в бібліотеках дало змогу впровадженню інновацій в практику бібліотечної роботи, сприяло забезпеченню високого рівня бібліотечного сервісу.

    Любов Олександрівна приймає активну участь в громадському житті міста та області. Протягом багатьох років вона очолює Мелітопольську  міську профспілкову організацію працівників культури.

    В 2006-2009 роках входила до складу команди культурних перетворювачів коопераційного проекту Швейцарської культурної програми в країнах Південно-Східної Європи та Україні «Модель 21: Творці змін», що діяв в Мелітополі.

    Серед численних заслуг Любові Олександрівни і те, що вона зуміла прищепити повагу і любов до книг і професії не тільки своїм читачам і співробітникам, а й своїм близьким і рідним. Вже третє покоління бібліотечної династії Синєгіних працює в різних книгозбірнях міста.

    Багаторічна праця справжнього ентузіаста бібліотечної справи Любові Сінєгіної відзначена орденом "За заслуги перед Запорізьким краєм"(2009), медаллю «За внесок у розвиток міста Мелітополя» (2013), медаллю «Ветеран праці», дипломом «Кращий за професією», Почесними грамотами Запорізької обласної державної адміністрації, Управління культури Запорізької обласної державної адміністрації, грамотами Мелітопольської міської ради та виконавчого комітету; є лауреатом премії ім. А. Бальцера Українського фонду культури (2006). В 2009 році вона стала переможницею щорічного міського конкурсу «Радість моя, Бджілко!» в номінації «Пані Творчість».

    Професія Любові Сінєгіної пов'язана з книгами - джерелом мудрості і досвіду багатьох поколінь, тому й її захоплення філософією, історією і цілительством стали цілком закономірними. Любить вона також займатися садівництвом, городництвом.

    Більшу частину свого життя Любов Олександрівна присвятила роботі, а її душа і серце віддані дітям, онукам, правнукам і коханому чоловікові Григорію, з яким вони разом понад півстоліття.

    Любов Олександрівна, як і раніше, сповнена енергії та ентузіазму, якими вона заряджає всіх оточуючих, крокує в ногу з часом.

 

Публікації

     Сінєгіна Л. До історії бібліотек м. Мелітополя // Історія бібліотечної справи на Запоріжжі : матеріали обл. семінару (27 – 30 трав., м. Бердянськ). – Запоріжжя, 2002. – Вип. 2. – С. 26 – 27.

     Нам – 100 лет : [дир. Мелитоп. центр. гор. б-ки им. Лермонтова рассказывает об истории б-ки и работе коллектива.] // Новий день. - 2004. - 16 сент. - С. 3.

     Синегина Л. Что читают в Мелитополе? : [беседа с дир. Мелитоп. ЦБС ; записал М. Рыбка] // Мелитоп. ведомости. – 2003. – 11 марта.

     Синегина Л. Грозит ли Мелитополю книжный голод? : [беседа с дир. Мелитоп. ЦБС ; записал В. Заславский] // Мелитоп. ведомости. – 1999. – 2 окт.

 

Література про життя та діяльність

     Синегина Любовь Александровна // Кто есть кто на Мелитопольщине : информ.-биогр. сб. – Х., 2004. – С. 419-420.

     Супруги Синегины перешагнули полувековой рубеж // Мелитоп. ведомости. – 2010. - 13-19 янв.

     Уникальный человек, которому, несмотря на все сложности бытия, удается оставаться лидером [Электронный ресурс] // Телекомпанія МТВ-плюс : [сайт]. - Режим доступа: http://region-plus.tv/novosti/3388-unikalnyj-chelovek-kotoromu-nesmotrya-na-vse (дата обращения: 31.08.2013). – Загл. с экрана.
 


Сайт створений при підтримці ЕГФ ЗНУ в м.Мелітополі